Який термін сплати ЄВ ФОП, які обрали загальну систему оподаткування без використання найманої праці?

Питання:

Який термін сплати ЄВ ФОП, які обрали загальну систему оподаткування без використання найманої праці?

Відповідь:

Відповідно до п. 4 частини першої ст. 4 Закону України від 8 липня 2010 року N 2464-VI "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування", зі змінами та доповненнями (далі - Закон N 2464), платниками єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - ЄВ) є ФОП, в тому числі ФОП - платники ЄП.

 

Платники ЄВ, зазначені у п. 4 частини першої ст. 4 Закону N 2464, зокрема, ФОП, крім ФОП - платників ЄП, зобов'язані сплачувати ЄВ, нарахований за календарний рік, до 10 лютого наступного року (абзац третій частини восьмої ст. 9 Закону N 2464).

 

Згідно з пп. 2 п. 4.5 розд. IV Інструкції про порядок нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженої наказом Міндоходів України від 09.09.2013 N 455 (далі - Інструкція N 455), платники ЄВу, визначені у пп. 3 п. 2.1 розд. II Інструкції N 455 (ФОП, крім ФОП - платників ЄП), сплачують за себе єдиний внесок протягом року до 15 березня, до 15 травня, до 15 серпня і до 15 листопада у вигляді авансових платежів в розмірі 25 відсотків річної суми ЄВ, обчисленої від суми, визначеної податковими органами для сплати авансових сум податку на доходи ФО - суб'єктів підприємницької діяльності.

 

Суми ЄВ, сплачені у вигляді авансових платежів, ураховуються платником при остаточному розрахунку, який здійснюється ним за календарний рік до 10 лютого наступного року на підставі даних річної податкової декларації, та не можуть бути меншими за розмір мінімального страхового внеску за місяць, у якому отримано дохід (прибуток).

ЗАПИТАННЯ-ВІДПОВІДІ від 09.02.2015
ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ЗАГАЛЬНОДОСТУПНИЙ ІНФОРМАЦІЙНО-ДОВІДКОВИЙ РЕСУРС "ЗІР"

Поделиться: